Stylizacja rzęs

1. Czy zabieg stylizacji rzęs jest bolesny i niebezpieczny? Czy po zdjęciu rzęs sztucznych zostanę bez rzęs naturalnych?

NIE!
Zabieg przedłużania rzęs jest bezpolesny i bezpieczny dla oka. Prawidłowa aplikacja sztucznych rzęs nie powoduje dyskomfortu, nie obciąża rzęs naturalnych. Nie wolno samodzielnie usuwać lub wyrywać przedłużonych rzęs! Może to spowodować ich uszkodzenie i znacznie utrudnić regeneracje.

 

2. Jak długo utrzyma mi się efekt przedłużonych rzęs?

Nasze naturalne rzęsy mają swoją żywotność. Ich cykl życia trwa zazwyczaj 60-90 dni. Doklejone rzęsy utrzymują się od 3 do 5 tygodni, lecz jest to też bardzo indywidualna sprawa. Po tym czasie należy przyjść na uzupełnienie lub ściągnięcie rzęs.

 

3. Czy podczas noszenia przedłużonych rzęs mogę się malować?

TAK, ale...
Jeżeli lubisz się mono malować, czyli na co dzień używasz eyelinera lub tłustych wodoodpornych kredek musisz wiedzieć o tym, że podczas demakijażu osłabiać będziesz doklejone rzęsy, przez co ich trwałość będzie krótsza. Kredki lub eyelinery możesz zastąpić czarnym cieniem do powiek lub poproś swoją stylistkę o taki efekt, dzięki któremu nie będziesz musiała wykonywać już dodatkowego makijażu!

 

4. Jak dbać o higiene przedłużonych rzęs?

Sztuczne rzęski też trzeba myć. Pamiętaj jednak, aby nie używać żadnych tłustych mleczek, płynów micelarnych, płynów dwufazowych itp. w okolicach oczu. Najlepszym sposobem na codzienne mycie rzęs jest szampon w piance Johnson & Johnson (dla dzieci). Aplikujemy niewielką ilość pianki na palce, delikatnie domywamy okolice oczu i spłukujemy małym strumieniem wody.

 

5. Czy w ciąży i podczas karmienia piersią mogę przedłużać rzęsy?

TAK!

 

6. Jak postępować z przedłużonymi rzęsami w pierwsze 72 h?

Przez pierwsze 72 godziny należy unikać nadmiernego pocierania rzęs. Nie należy również narażać rzęs na działanie pary wonej, ciepła, np. basen, sauna, gorąca kąpiel. Nie stosować żadnych kosmetyków w okolice oczu. Pierwsze dwie noce najlepiej spać na plecach oraz nie dotykać rzęs, aby nie powyginały się one podczas wysychania kleju.

 

7. Czy istnieją przeciwskazania do wykonania zabiegu stylizacji rzęs?

TAK!
- brak naturalnych rzęs
- wcześniejsze wykonanie trwałej na rzęsy
- uczulenie na latex
- zapalenie spojówek
- zaćma
- zespól suchego oka
- nerwowe bezwiedne wyrywanie rzęs
- infekcje oka
- stwierdzona jaskra
- opryszczka powiek
- nadpobudliwośc i brak cierpliwości
- stwierdzone infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze oka
- klientka poddawana chemioterapii (aplikacja możliwa dopiero po ukończeniu leczenia)

8. Kiedy rzęsy mogą szybciej wypadać?

- ciąża (na skutek zmian hormonalnych)
- pierwsze 3 dni cyklu
- naruszenie w przeszłości cebulki włosa (przypalenie, podcięcie)
- częste pocieranie powiek
- uływanie tłustych kosmetyków w okolice oka
- spanie na brzuszku
- nieusunięty demakijaż
- lato, wysokie temperatury
- kąpiejle w słonej wodzie, łzy,pot

 

 

Makijaż

1. Czy na makijaż należy umówić sie z wyprzedzeniem?

TAK!

 

2. Jak przygotować skórę twarzy przed ślubem?

odwiedź salon kosmetyczny i wykonaj zabieg mikrodermabrazji (pomoże Ci on w usunięciu zaskórników, przebarwień, zmian trądzikowych) wyśpij się, abyś czuła się wypoczęta i zregenerowana wykonaj peeling skóry twarzy i deloldu (3-4 dni przed ślubem) i nałóż maseczkę nawilżająco- ujędrnaijącą (można to również zrobić w dniu ślubu)
nawilżaj, nawilżaj i jeszcze raz nawilżaj! zadbaj o swoje brwi, aby były starannie wydepilowane (nie można depilować brwi w dniu ślubu)

 

3. Ile trwa makijaż?

Makijaż w zależnośi od rodzaju jaki wykonujemy trwa od 30-120 minut. Na makijaż ślubny potrzebujemy więcej czasu, niż na makijaż dzienny, biznesowy. Pamiętaj o tym, umawiając się na makijaż.

 

4. Czy mogę przyjść ze swoją ulubioną szminką?

TAK!
Jeśli kolor szminki będzie współgrać z całością stylizacji, oczywiście ją zastosujemy. Jest to również dobre rozwiązanie w przypadku mocnych kolorów typu czerwień, burgung czy też róż, kiedy w trakcie dnia będzie można poprawiać dystkretnie makijaż ust.

 

5. Jak przygotowować się na makijaż w dniu makeup?

NIE MALUJ SIĘ!
Złota zasada, nie malujemy się na makijaż. Znacznie wydłuża to czas. Na makijaż przychodzimy bez makijażu, możemy rano nałożyć jedynie swój ulubiony krem na dzień.

 

6. Czy doklejanie sztucznych rzęs jest konieczne podczas wykonywania makijażu?

Jeżeli robimy makijaż na większą okazje, sztuczne rzęsy w formie kępki lub paska są wrędz obowiązkowe. :-) Sama szybko się przekonasz , że oko z doklejonymi rzęsami wygląda po prostu duzo lepiej. Inna sytuacja jest, kiedy wykonujemy makijaż dzienny, biznesowy, make up no make up. Wtedy rzęsy doklejamy obcionalnie- wg preferencji klientki.

 

7. Czy mężczyźni również mogą korzystać z usługi makijażystki?

TAK!
Mężczyźni coraz częściej decydują się na "przypudrowanie" niedoskonałości na ślub. Podczas sesji zdjęciowych makijaż dla mężczyzny wykonuje się obowiązkowo, aby skóra wyglądała na idealną.

 

8. Jakich kosmetyków używa się do wykonania makijżu?

Podczas wykonywania makijaży stosuję kosmetyki marek selektywnych czyli M.A.C., Make up Forever, Smash Box, Bobby Brown, Anastasia Beverly Hills, marek premium czyli Revlon, Rimmel, Maybelline oraz marek profesionalntcg czyli Inglot oraz Kryolan.

 

9. Czy można dostać alergie?

Podczas wykonywania makijażu stosuję pędzlę z włosia naturalnego jak i systetycznego. Włosie naturalne może wywołać alergię. Jeżeli jestem silnym alergikiem powienieneś przedstawić składniki, które Cię uczulają, np. Latex czy rumianek.

 

10.  Kiedy najlepiej wykować próbmy makijaż ślubny?

Makijaż próbny ślubny najlepiej wykonać kilka miesięcy wcześniej (max 6 miesięcy). Dzięki temu  daje nam to możliwość ewentualnych zmian, korekt czy też zabiegów na twarz, dzięki którym makijaż w  dniu ślubu będzie trzymaj się lepiej

 

11. Czy dojeżdzam do klienta na makijaż ? Czy świadczę usługi mobilnej makijażystki?

TAK!
Wyjątkiem jest próbny makijaż ślubny, na który zapraszam do siebie.

 

12. Gdzie wykonuję próbny makijaż ślubny?

Na makijaż próbny ślubny zapraszam do siebie do Bielska-Białej, dzielnica Wapienica.